Dotykové obrazovky

Dotykové obrazovky a interaktívne tabule patria medzi najobľúbenejšie nástroje v školách

Dotykové obrazovky i3TOUCH a Newline

Dotykové displeje pre školy

Dotykové monitory sa stávajú stále viac obľúbeným nástrojom
v školských učebniach, a to z niekoľkých dôvodov.
Táto moderná technológia prináša mnoho výhod
pre výučbu a interakciu v školskom prostredí.

7 VÝHOD PREČO SI ZAŘÍDIŤ DOTYKOVÝ DISPLEJ DO ŠKOLY

1. Interaktivita a angažovanosť študentov: Dotykové monitory umožňujú učiteľom a študentom interagovať s obsahom na obrazovke priamo rukami. Táto bezprostredná interakcia zvyšuje angažovanosť študentov a umožňuje im lepšie porozumieť učivu. Študenti môžu písať na obrazovku, preťahovať a upravovať objekty a rýchlo reagovať na otázky a úlohy.

2. Vylepšená vizualizácia: Dotykové monitory ponúkajú lepší vizuálny zážitok ako tradičné projekčné plátna. Učitelia môžu ľahko približovať a odďaľovať obrázky, diagramy a videá, aby študentom umožnili detailnejší pohľad na učivo. To je najmä užitočné pri výklade zložitých vedeckých alebo matematických konceptov.

3. Flexibilita výučby: Dotykové monitory umožňujú učiteľom ľahko prepínať medzi rôznymi výukovými materiálmi, aplikáciami a zdrojmi. Môžu rýchlo prechádzať medzi prezentáciami, interaktívnymi hrami a online zdrojmi, čo dáva učiteľom väčšiu flexibilitu pri vedení výučby a prispôsobení sa potrebám študentov.

4. Zlepšená spolupráca: Dotykové monitory umožňujú viacerým študentom pracovať na jednom zariadení súčasne. Študenti môžu spoločne riešiť úlohy, projekty a prezentácie priamo na obrazovke, čo podporuje tímovú prácu a spoluprácu medzi spolužiakmi.

5. Jednoduchá integrácia s technológiami: Dotykové monitory je možné ľahko integrovať s ďalšími technológiami v škole, ako sú počítače, tabletové zariadenia a interaktívne tabule. To umožňuje vytvárať komplexné učebné prostredie, ktoré využíva všetky dostupné zdroje a nástroje.

6. Zvyšuje motiváciu k učeniu: Moderné technológie, ako sú dotykové monitory, môžu byť pre študentov atraktívne a motivujúce. Interaktívne prvky a možnosť aktívne sa zapojiť do výučby môžu zvýšiť záujem študentov o učivo a zlepšiť ich zapamätanie si informácií.

7. Uľahčuje výučbu na diaľku: V čase, keď sa vzdelávanie na diaľku stáva stále bežnejším, môžu dotykové monitory byť cenným nástrojom pre učiteľov a študentov. Učitelia môžu vzdialene predvádzať a vysvetľovať učivo a študenti môžu interagovať s obsahom bez toho, aby boli vo fyzickej učebni.​