Dron a robotika pre školy

Dron DR.ON

Dron je priamo určený na školskú výučbu. Dron je programovateľný s prvkami umelej inteligencie. S dronom môžete letieť ako vo vnútri, tak aj vonku. Disponuje HD kamerou, ktorá je hlavným prvkom pre rozpoznávanie gest pomocou neurónovej siete.

V škole to môžete využiť tak, že môžete vymyslieť pokyny alebo využiť pokyny, ktoré sú už predprogramované tak, že vám napríklad pristane na ruke. Alebo len môžete naučiť rozpoznávať predmety ako je školská stolička. Zaujímavým kúskom, ktorý dron vie je „salto“ vo vzduchu, tým svojich žiakov zaujmete určite!

Robot BlueFox

Robot Blue Fox je platforma STEM pre počítačové programovanie a technické učenie.

Súčasťou vybavenia robota Blue Fox sú: infračervené detektory vzdialenosti, detektory čiary, 3 rozširujúce USB sloty, dve svetlá, kolieska, motory.  Blue Fox disponuje integrovanou batériou 2300 mAh a bezdrôtovým pripojením bluetooth.

K robotu je možné pripojiť rôzne senzory Neulog, modul robotickej ruky, infračervený vysielač, prijímač alebo modul Wi-Fi.

Blue Fox sa ovláda pomocou výukovej aplikácie ktorá je intuitívna, aby bolo možné začať s programovaním aj bez znalosti akýchkoľvek princípov programovania.

Výuková aplikácia je rozdelená do troch úrovní - "začiatočník", "pokročilý" a "génius" a tým je vhodná pre deti už od 6 rokov.

Aplikácia je kompatibilná s operačným systémom Windows, Android a iOS.